Jiskřivý lyžařský zážitek

Jiskřivý lyžařský zážitek

Jiskřivý lyžařský zážitek
VÍNO JISKŘIVÉ JAK SNÍH VE SLUNCI

Je leden a cesty spousty z nás míří za sněhem, horami a lyžovačkou. Ačkoliv ve městech letos zatím moc sněhu nenapadlo, na horách se jakž takž drží a sjíždí se tam všichni z blízkého i dalekého okolí. A lyžaři – srdcaři vyráží za hranice a užívají si sjezdovky v nejoblíbenějších destinacích v Rakousku nebo v Itálii.

Ideální lyžařský zážitek se koná za kýčovitě modrého nebe, sluníčka a teplotou lehce pod nulou. Lyžaři jsou pak v dobré náladě, mají dobrý pocit ze sportem naplněného dne a jsou příjemně prochladlí.

Jakmile se zastaví lanovky a vleky, lyžaři shodí z nohou lyžáky, vybojují si svůj odjezd z parkoviště a míří k vyhřátým pokojům a apartmánům. Tam po dlouhé horké sprše a teplé večeři přichází čas na večerní zábavu s dětmi, rodinou či přáteli. Ať už se jedná o společenské hry, sledování filmu či „pokec“, patří k tomu sklenka něčeho dobrého.

Představte si to. Zavřete oči, zaposlouchejte se do zvuků a vnímejte vůně a chutě.

Slyšíte otevíranou a zavíranou lednici. Následuje zvuk trhaného alobalu a chvíli rádoby ticho. Něco se však děje. Pak cinkne drátek o stůl. Následně přijde hlasité lupnutí a rána, po které je již slyšet jen drobné prskání. Šumění sílí, když je slyšet nalévání nápoje do sklenice a zvuk pokračuje i když už je nalito. Vůně nápoje je ovocná a tekutina na jazyku trochu štiplavá. Ale ne nepříjemně. Ovocná chuť se rozlévá i na jazyku a zůstává dlouho po polknutí. A ačkoliv je nápoj chlazený, tělem se šíří příjemné teplo.

Uhodli jste? Ano jedná se o sekt, lidově označovaný jako „bublinky“. Perlivé víno, které se hodí pro každou příležitost a pro hory obzvlášť. Není silné, ale přesto zvedne náladu všem ve společnosti. Hodí se jak pro ženy, tak pro muže. Je vhodné na přípitek i na celovečerní lehké popíjení.

Sekt Brut 2015

Víno Prokeš  může pro tyto příležitosti nabídnout Sekt Brut 2015. Jedná se o limitovanou edici nádherně vyzrálého cuvée čtyř odrůd (Rulandské modré, Chardonnay, Neuburské a Rulandské bílé).

A proč právě Sekt Brut 2015 doporučujeme na hory? Když zapojíte svou fantazii a večer si nalijete toto jiskřivé víno, uvidíte mezi jeho vybíhajícími bublinkami váš celý den. Jeho jiskřivost vám připomene sníh odrážející sluneční paprsky, jemná oblaka prachového sněhu, který se zvedal za vašimi lyžemi při sjíždění zasněženého svahu. Z vína i ze vzpomínky jste příjemně naladěni a těšíte se na den příští.

Přejeme Vám hodně sluníčka a jiskřivého sněhu při vašich lyžařských dobrodružstvích!

Na zdraví!

Zbyněk Prokeš
VÍNO PROKEŠ s.r.o

Doporučená vína můžete objednat zde, e-mailem info@vinoprokes.cz nebo na telefonním čísle 776 708 218.