Moscato – valentýnské okouzlení

Moscato – valentýnské okouzlení

Moscato – valentýnské okouzlení
KOHO OKOUZLÍ MOSCATO?

První měsíc roku 2018 utekl ani nevíme jak a už je tady únor. Únor, kromě toho, že vrcholí zima, přináší také svátek, který jsme převzali od Spojených států Amerických a který se u nás velice rychle ujal. Jde o Den sv. Valentýna a připadá na 14. února.

Jeho původ nalezneme ve starověkém Římě, kdy se slavil svátek svatého Lupercalia a kdy si v předvečer tohoto svátku muži losovali z „urny lásky“ jména dívek a ty se měly stát jejich vyvolenými v nadcházejícím roce. Legenda také tvrdí, že tento den začal být známý jako Den sv. Valentýna až díky knězi Valentýnovi, který tajně, proti vůli Claudiuse II, vládce Říma, oddával zamilované páry. Kněz Valentýn byl za svou činnost popraven.

Obnova svátku proběhla na začátku 20. století v USA. A jde bohužel o čistě komerční obnovu. Jistý výrobce přáníček, který se dostal do finančních problémů, hledal produkt, který by jeho obchod znovu nastartoval. Potenciál našel ve znovuvzkříšení svátku svatého Valentýna a jeho krok byl úspěšný.

Den svatého Valentýna, neboli také „svátek zamilovaných“ se i díky tomuto stal spíše komerčním svátkem. Největší profit z něj mají obchodníci a nikoliv zamilovaní.
Ať už je to jakkoliv, mnoho lidí, i v naší české kotlině, tento svátek slaví. Zamilované páry si dávají přáníčka, květiny, cukrovinky a drobné dárečky, chodí na romantickou procházku nebo do vyhlášených restaurací na dobrou večeři.

Ve Víno Prokeš máme něco výjimečného ať už pro vás, kteří tento svátek slavíte, či pro ty, kteří s tímto dnem nechcete mít nic společného.

Je to Moscato. Jedinečné, jemně perlivé víno vyrobené z Muškátu Moravského. Poznáte ho podle podmanivé vůně, která je titulována „Muscat Aroma“. Ve vůni se nachází podíl chemické sloučeniny linalool, která se přirozeně vyskytuje v mátě, citrusových rostlinách a skořici.

Víno, které lehce zaperlí na jazyku, osvěží a přiblíží vám léto, je to, které doporučujeme pro Den sv. Valentýna. Hodí se jak pro slavnostní okamžiky, tak pro běžné posezení s milovanou polovičkou. Nemusíte tedy nutně Valentýna slavit, můžete si prostě jen vychutnat naše Moscato. Můžete s ním také zkusit experimentovat a připravit z něj koktejl.

Zaručujeme vám, že naším Moscato neuděláte chybu. Okouzlíte, potěšíte, osvěžíte. Vy co slavíte svátek zamilovaných – darujte ho jako dárek; vy co neslavíte – prostě si ho otevřete a nechte se unášet muškátovou vůní.

Přejeme vám krásný 14. únor!
Na Zdraví!

Zbyněk Prokeš
VÍNO PROKEŠ s.r.o

Doporučená vína můžete objednat zde, e-mailem info@vinoprokes.cz nebo na telefonním čísle 776 708 218.