O nás

vítejte

Vinařství Prokeš

Jsme mladé, inovativní a progresivní vinařství, které bylo založeno v roce 2014. Zaměřujeme se na výrobu přívlastkových a fortifikovaných vín. Nově jsme do našeho sortimentu zařadili sekty vyráběné tradiční metodou kvašení v láhvi. Při výrobě vína používáme moderní technologie, které jsou ovšem postaveny na tradičních postupech.

S našimi víny jsme již dosáhli mnoha ocenění na významných vinařských soutěžích.

Velmi si zakládáme na terroir naší obce, a proto jsou naše vína vyráběna z hroznů pocházejících převážně z Horních Bojanovic.

obec

Horní Bojanovice

jsou starou moravskou zemědělskou a vinařskou obcí. Leží 40 km jižně od Brna poblíž dálnice D2, 6 km od Hustopečí v údolí jednoho z výběžků Ždánického lesa. V obci se po staletí pěstují především kvalitní červená vína, ale naleznete zde samozřejmě i vína bílá. K návštěvě zvou tradiční staré vinné sklepy vyhloubené za domy ve břehu, ale i nové moderní sklepy. Obcí prochází Velkopavlovická vinařská cyklostezka. Tak nás neváhejte navštívit.
Spolupracujeme s
naše

Zkušenosti z cest

Velmi často cestuji po světě, kde objevuji nové technologie a možnosti při výrobě vína. Poznatky od vinařů z Jižní Afriky, Portugalska, Francie, Itálie a dalších zemí Evropy pak přenášíme do výroby našich vín. Cesta po vinařských oblastech Austrálie mne oslovila natolik, že jsem se rozhodl, vyrábět výjimečná fortifikovaná vína, řadu jsem pojmenoval VICTORIA a poznáte je jednoduše podle etikety ve tvaru Austrálie.

náš

Tým

Zbyněk Prokeš
Zbyněk Prokeš
Jednatel
Jan Prokeš
Jan Prokeš
Provozní Manager
Michal Pešák
Michal Pešák
Obch. zastoupení Praha
Otto Klimeš
Otto Klimeš
Obch. zastoupení Jižní Čechy
reference

"Zbyňka znám díky vínu, vínu skvělému, jako správný vinař je i skvělý hostitel a příjemný společník."

Tomáš Jerela
Tomáš JerelaKyjov

"Vynikající víno od sympatického vinaře. Všem doporučuji jeho vína :)"

Dominik Nejedlý
Dominik NejedlýBrno

“Zbyňa měl vždy výborné víno...pro mě hlavně bílé..."

Milan Nosek
Milan NosekNová Ves nad Popelkou
Nechte si zasílat pozvánky, aktualizace, cenové akce