Svatomartinská vína

Svatomartinská vína

Svatomartinská vína
Vychutnejte si přicházející zimu se sklenkou Svatomartinského vína

Ať už svatý Martin přijede na bílém koni nebo si stále budeme užívat podzimního slunce a padajícího listí, vždy je ten správný čas otevřít si láhev dobrého Svatomartinského vína. V letošním roce pro vás máme opět připravené samé skvosty z vín nového ročníku a rozhodně je nač se těšit. Milovníci vína a vinařských tradic se s blížícím se datem 11. 11. mohou těšit na toto mladé víno jemné chuti doplněné ovocnými tóny, které se báječně hodí jak k tradiční huse, tak i jiným pokrmům na svátečním stole.

 

Tradice nedovoluje otevírat Svatomartinské dříve než 11. 11. v 11 hodin, připraveni na sváteční vinařské hody však můžete být již dostatečně dopředu. Své chuťové buňky připravte na záplavu jemné chuti s příjemnou kyselinou, v případě červeného na harmonickou a hladce sametovou chuť. A proč se na svatého Martina patří hodovat dosyta? Je s tím spojeno období, kdy je vinařská sklizeň již uschována a zpracovávána, pomalu se blíží advent a hlavně nastává čas předvánočního půstu.

 

Na jaká Svatomartinská vína se můžete těšit ve VÍNO PROKEŠ?

Mladý Müller Thurgau vyniká jemnou chutí s ovocnými tóny, příjemnou vůní muškátového aroma. Svatovavřinecké rosé vás pak dostane jemnou vůní červeného ovoce a šťavnatou kyselinkou. Víno je ovocité a velmi příjemné k popíjení po celý sváteční den. A Modrý Portugal jistě naláká nejen svou rubínovou barvou, ale i skvěle vyváženou harmonickou chutí. Doporučujeme ochutnat každé z tohoto tria mladých Svatomartinských vín, jež vás příjemně naladí na období přicházející zimy, krátkých dnů a dlouhých nocí, kdy nastává ten správný čas na sklenku dobrého vína nového ročníku.

 

Neváhejte a objednávejte zde nebo na telefonním čísle +420 776 708 218 popřípadě emailu info@vinoprokes.cz . Ke svatému Martinovi svatomartinské víno patří stejně jako podšálek k šálku.

 

 

Pokud si přejete podívat se na detail našeho tria Svatomartinských vín, pak čtěte dále.

 

Muller Thurgau 2017

Mladé víno světle zelenkavé barvy, svěží ovocně muškátové aroma s broskvovým nádechem, přecházející do vyrovnané odrůdové dochuti s příjemnou kyselinkou. Víno nearchivujte, podávejte je mladé.

Případné vysrážení vinného kamene není závadou vína.

 

Popis

Suché

Moravské zemské víno

ALK. 11%

CUKR . 4g/l

KYS. 6,g/l

Č.š. M1/2017

Vinařská oblast Morava

Vinařská obec Horní Bojanovice

Viniční trať Staré hory

 

SVATOVAVŘINECKÉ  rosé 2017

Mladé víno s jemně růžovou barvou. Vůně je decentní s nádechem drobného červeného ovoce a jahod. V chuti je víno velmi harmonické, vyvážené a lahodné v pozadí s živou kyselinkou. Víno nearchivujte, podávejte je mladé.

Případné vysrážení vinného kamene není závadou vína

 

Popis

Suché

Moravské zemské víno

vin.oblast Morava

vin.podoblast :Velkopavlovická

vin.obec Horní Bojanovice

vin.trať :Framperky

Alkohol 12%

Zbytkový cukr 5 g/l

Kyseliny 6g/l

Č.š.M2/2017

 

MODRÝ PORTUGAL 2017

Mladé víno s rubínovou barvou a fialovými odlesky. Ve vůni ucítíte ostružiny s podtóny kvetoucích vlčích máků. Chuť je jemná, harmonická, kombinující škálu lesního ovoce

Případně vysrážený vinný kámen a jemný sediment neovlivňuje kvalitu vína.

Může obsahovat stopy po vajíčkách

 

Popis

Suché

Moravské zemské víno

vin.oblast Morava

vin.podoblast :Velkopavlovická

vin.obec Velké Paclovice

vin.trať :Išperky

Alkohol 11%

Zbytkový cukr 0,2 g/l

Kyseliny 5g/l

Č.š.M3/2017