Vína pro adventní čas

Vína pro adventní čas

Vína pro adventní čas
FORTIFIKOVANÁ VÍNA, VÍNA PRO ADVENTNÍ ČAS

Letošní advent už doslova klepe na dveře a nabízí otázku o čem adventní čas vlastně je.
Je o honbě za dárky, frontách a davech lidí v obchodních centrech, spěchu a nervozitě?
Je o přepracovanosti a špatné náladě? Neměl by ve skutečnosti být o něčem jiném?

Adventní čas je čas příprav na vánoční svátky. Měl by to být čas zamyšlení, slavnostního naladění a očekávání, čas setkávání s rodinou a přáteli.

Tyto výjimečné předsváteční chvíle jsou spojené se sklenkou dobrého vína, která dopřeje dospělým ve vánočním shonu to správné uvolnění a nechá je zastavit a dopřát si chvíli klidu.

Vína, která s těmito okamžiky pěkně ladí, jsou vína fortifikovaná. Jsou to vína, která byla v určitém okamžiku vývoje obohacena o ušlechtilý destilát. To má za následek, kromě jiného, vyšší obsah alkoholu ve výsledném víně a stabilizaci cukrů. Mezi tato vína se řadí vína portského typu, která se více než ostatní hodí právě pro tyto společenské okamžiky. Výtečně ladí s jakýmkoliv jídlem, podtrhávají chuť sýrů, servírují se jako aperitiv i jako „dezert“ po večeři.

I my ve VÍNO PROKEŠ máme v nabídce tato likérová vína. Zcela jistě by si zasloužila naši pozornost:

Růžová VICTORIA s výraznou aromatickou vůní po růžích a kvetoucích akátech, s chutí jemně kořenitou s medově vanilkovými tóny.

Červená VICTORIA RED s vůní po tmavém peckovém ovoci a mohutnou chutí, která vás upoutá kompozicí lesních plodů s jemnými tóny čokolády.

Bílá VICTORIA WHITE s typicky muškátovou vůní s nádechem po meruňkách a chutí, která jde s vůní ruku v ruce.

Přejeme vám příjemné prožití předvánočního adventního času se sklenicí fortifikovaného vína v ruce a vašimi blízkými po boku.

Zbyněk Prokeš
VÍNO PROKEŠ s.r.o

Doporučená vína můžete objednat zdee-mailem info@vinoprokes.cz nebo na telefonním čísle 776 708 218.